TURKISH BUSINESS COUNCIL

DUBAI & NORTHERN EMIRATES

The Power of Turkish Business

Turk Is Konseyi Dubai ve Kuzey Emirlikleri

Biz Kimiz?

2004 yılında Dubai Ticaret Odası çatısı altında kurulan Türk İş Konseyi, Dubai’de yerleşik ve Türk iş dünyasını temsil eden tek STK’dır.

Birleşik Arap Emirlikleri’nde yaşayan Türk ve uluslararası profesyoneller, BAE ve yurt dışındaki Türk şirketleri, Türkiye ile iş yapmak isteyen uluslararası şirketler için odak noktası olmayı hedefleyen Türk İş Konseyi’nin misyonu tüm paydaşların başarısını artırmak için iş bağlantılarını, ekonomik gelişmeyi ve bilgi paylaşımını kolaylaştıracak etkin bir platform olmaktır.

Üyelik Avantajları Nelerdir?

Uluslararası bir şirkette çalışan bir profesyonel, bir girişimci, iş arayan bir profesyonel veya kurumsal bir şirket olabilirsiniz. Her durumda, Türk İş Konseyi sizi destekleyen ortağınız ve tavsiye, yardım ve rehberlik almak için her zaman güvenebileceğiniz bir kurumdur. En yakın bağlantınız olan Türk İş Konseyi, size işbirliği, bağlantı ve büyüyen Türk iş dünyasının bir üyesi olma ayrıcalığını sunan bir platform olacaktır.

Mevcut İş Ağımızın Gücünden Yararlanın

İş ağımızda 1.500’den fazla bağlantı, sosyal medya hesaplarımızın 5.000’den fazla takipçisi var. Üyelerimiz TBC’ye katılarak ve etkileşimde bulunarak benzersiz bir iş ağına ve iş bağlantılarına erişimden yararlanır. Her yıl BAE ve Türkiye genelindeki çok çeşitli kuruluşlara dağıtılan Üyelik Rehberimizde yer alabilirler. Özel Seminerler ve Konferanslar, Bölgesel Güncellemeler ve Çevrimiçi Aylık Bültenler, Sosyal ve İş Buluşmalarına katılım hakkına sahip olurlar. 2019 yılında TBC, önde gelen Türk restoran ve satış noktalarında, değerli üyelerine % 30’a varan indirim sağlayan indirim kartını da lanse etmiştir.

Türk İş Konseyi, tüm üye şirketlerimizin profillerinin listelendiği yıllık bir Üyelik Rehberi hazırlar. Bu Üyelik Rehberi sadece BAE’de değil, bölgede ve Türkiye’de de dağıtılmaktadır. GCC bölgesi ile doğrudan ilgilenen Türkiye’deki tüm ihracatla ilgili dernek ve kuruluşlar rehberi alır. Ayrıca üye firmalarımıza, pazarlama planlarıyla ile uyumlu olarak doğrudan mail kampanyası ve sosyal medya platformlarımız aracılığıyla görünürlük sağlıyoruz.

Üyelerimiz arasında; Dogus Holding, Zorlu Holding, Beko, Calik Holding, Atasay, Dubai Multi Commodity Centre, Türk Havayolları, Apparel Group, Accor Group, AGMC/BMW, Hilton Hotels, Shangri La, Rotana Hotels, Rixos, Nurol, TAV, Aksa Jeneratör, Meby Travel Agency ve daha fazlası bulunmaktadır. 

Yönetimimiz

28 Haziran 2020 tarihinde Türk İş Konseyi’nin 2019-2020 Haziran dönemine ilişkin faaliyetlerin görüşüldüğü Olağan Genel Kurul’umuzu başarıyla gerçekleştirdik. Türkiye Birleşik Arap Emirlikleri Büyükelçisi Sayın Can Dizdar, Dubai Başkonsolosu Sayın İlker Kılıç ve Ticaret Ataşeliği ve Ticaret Oda’sı temsilcileri katıldı. Türk İş Konseyi Yönetim Kurulu ve Tüzük bilgileri ile Genel Kurul sunumuna web sayfamızın İngilizce alanından ulaşabilirsiniz.

 

*Türkçe olarak daha fazla bilgiye ihtiyaç duymanız halinde, tbcdubai@tbcdubai.org adresinden e-posta ile veya +971 54 4448220 / +971 54 4448221 numaralarından telefon ile Türk İş Konseyi ile her zaman iletişime geçebilirsiniz.